Oda prie odos kontaktas yra nepaprastai svarbus naujagimio vystymuisi bei smegenų neurologinių jungčių formavimuisi. Nėštumo metu kūdikiai yra savo mamos dalimi – gauna mamos kūno šilumą, maistą, apsaugą ir deguonį. Gimdymo metu naujagimis patiria didelį stresą bei staiga atsiduria jam svetimoje aplinkoje be tiesioginės prieigos prie jam įprastų ir esminių poreikių – prie mamos. Nenuostabu, kad tyrimai parodė, jog kūdikiai, kurie patiria odos prie odos kontaktą (kartais vadinamą „kengūros priežiūra“) su mama ar kitu artimu žmogumi, gauna daug privalumų. Kai kūdikiai yra laikomi nuogi prie mamos odos, tai yra arčiausia, kiek jie gali grįžti į gimdos šilumą ir saugumą.

Kai tik įmanoma, mamai ir naujagimiui turi būti užtikrintas oda prie odos kontaktas bent jau pirmąsias 1-2 valandas po gimimo. Naujagimis nuogas dedamas ant nuogos mamos krūtinės. Abu turėtų būti šiltai apkloti. Jeigu dėl aplinkybių ir komplikacijų mama negali užtikrinti oda prie odos kontakto, tuo gali užsiimti tėtis. Per kelias minutes matomis teigiami rezultatai: naujagimio kūno temperatūra, kvėpavimas ir širdies ritmas stabilizuojasi, mama ir kūdikis atsipalaiduoja.
Odos prie odos kontaktas gali turėti ilgalaikės įtakos ir naudos kūdikiams. Ilgalaikis Izraelio medicinos centro Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje atliktas tyrimas parodė, kad net po 10 metų, vaikai, kurie turėjo oda prie odos kontaktą, pasižymėjo didesniu prieraišumu su mama, mažesnį mamos nerimą, stipresnę vaikų pažinimo raidą bei mamos ir vaiko abipusį bendradarbiavimą. Atsižvelgiant į trumpalaikę ir ilgalaikę naudą, oda prie odos kontaktas yra tobula naujagimio ir kūdikio priežiūros forma. Ji turėtų būti taikoma pirmuosius 3-4 mėnesius.
KENGŪRAVIMO MARŠKINĖLIAI VIJA DESIGN
Kengūravimo marškinėliai – tai specialaus dizaino marškinėliai pritaikyti nešiotis nuogą kūdikį prie savo krūtinės ir tuo pačiu metu turėti laisvas rankas. Mėgaukitės oda prie odos kontaktu nevaržydami savo judesių laisvės. Jums nereikia gulėti lovoje, galite eiti pasivaikščioti, pavalgyti, bendrauti su vyresniais vaikais ir užsiimti kita veikla.