Kengūravimo nauda mamai

Kengūravimo nauda mamai

skatina pieno gamybą ir žindymą

kudikio zindymas; kenguravimo nauda mamaiPastebėta, kad mamos, kurios iškart po gimdymo turėjo oda prie odos kontaktą, kur kas dažniau maitina savo kūdikius išskirtinai tik pienu. Oda prie odos kontaktas skatina hormono oksitocino ir prolaktino gamybą, kurie yra labai svarbūs pieno gamybai ir sėkmingam žindymui. Mamos, kurioms tenka susidurti su žindymo sunkumais, pabandžiusios bent 1 valandą nepertraukiamo oda prie odos kontakto 1-2 dienas, pastebėjo reikšmingus teigiamus pokyčius.

greičiau atsistato organizmas po nėštumo ir gimdymo

kenguravimo nauda mamaiIšsiskiriantis oksitocinas sumažina kraujo spaudimą, sumažina streso hormono kortizolio kiekį bei kraujavimą po gimdymo ir gijimą.

 

 

Gerina savijautą, mažina depresiją ir nuovargį

kenguravimo nauda mamaiHormonas oksitocinas laikomas laimės hormonu. Jis teigiamai veikia smegenis, ženkliai sumažina pogimdyvinės depresijos riziką, kelia pasitikėjimo, meilės ir geros savijautos jausmus. Mamos, kurios būna oda prie odos kontakte, kur kas jautriau ir tiksliau reaguoja į savo kūdikio poreikius, todėl kūdikis mažiau verkia, užmezgamas artimas ilgalaikis tarpusavio ryšys.

palengvina kūdikio nešiojimą nešioklėse

kenguravimo nauda mamaiOda prie odos kontaktas yra tarsi pirmasis žingsnis kalbant apie kūdikio nešiojimą nešioklėse. Kūdikis pripratęs būti laikomas ir nešiojamas, natūraliau ir patogiau jausis specialiose nešioklėse.