Kengūravimo nauda kūdikiui
Kengūravimo nauda kūdikiui:
Sukuria pasitikėjimo ir saugumo jausmą, užmezga ryšį su tėvais

Kūdikio kengūravimas turėtų būti taikomas pirmuosius 3-4 mėnesius. Ne veltui kengūravimas laikomas ketvirtu „nėštumo” semestru. Kūdikis per lytėjimą, klausą, uoslę bei regą užmezga ryšį su savo tėvais, pradeda suvokti savo buvimą, adaptuojasi naujame pasaulyje.
stabilizuoja kūno temperatūrą
Naujagimiai ypač lengvai praranda kūno šilumą. Dėl prarastos kūno šilumos kyla rizika, kad nukris cukraus kiekis kraujyje ir/ ar pasireikš hipotermijos (kūno atšalimo) simptomai ir/ ar kūdikis neteks kūno riebalų, todėl sulėtės jo svorio augimas.
STIMULIUOJA IR INICIJUOJA ĮGIMTUS REFLEKSUS
Oda prie odos kontaktas yra be galo svarbus per pirmąsias naujagimio valandas. Iškart po užgimimo naujagimis turėtų būti padėtas ant mamos nuogos krūtinės. Per pirmąsias valandas naujagimis turėtų pradėti šliaužti ieškodamas krūties ir būti pamaitintas pirmąjį kartą. Pastebėta, kad naujagimiai, kurie buvo laikomi ant krūtinės, o ne suvystyti, dukart sėkmingiau žindė pirmąjį kartą. Oda prie odos kontaktas kūdikio smegenyse sukuria neurologinius signalus, kurie savo ruožtu „įjungia” žindymo refleksą. Kūdikiai, kurie reguliariai patiria oda prie odos kontaktą, dažniausiai būna ilgiau ir sėkmingiau maitinami krūtimi.
skatina smegenų vystymąsi
Oda prie odos kontaktas itin palankiai veikia smegenų vystymąsi ir brandą, sukuria pamatinius neurologinius ryšius, suteikia prielaidais kokybiškam ir ramiam miegui. Kūdikis kur kas lengviau užmiega ir sėkmingai pasiekia „ramią miego fazę”, kuri formuoja „organizacinius” šablonus smegenyse. Sinapsių atsakas į stresą ir ankstyvoje kūdikystėje patirtos traumos gali vėliau gyvenime įtakoti vaiko atsaką į emocinį stresą. Oda prie odos kontaktas ženkliai sumažina naujagimio ar kūdikio patiriama stresą.
stiprina imuninę sistemą
Oda prie odos kontaktas naujagimio ir kūdikio imuninę sistemą gali stiprinti keliais būdais: 1) skatina pieno gamybą ir žindymą. Mamos kūnas turi unikalią savybę, žindymo metu reaguoti į patogenus esančius kūdikio seilėse ir gaminti antikūnus, perduodamus su pienu; 2) kūdikis perima mamos sveikąją bakterijų florą ant odos, kuri padeda palaikyti odos drėgmę ir sukuria apsauginį barjerą patogeninėms bakterijoms; 3) sąlytis su mamos bakterijomis stimuliuoja kūdikio imuninę sistemą, treniruoja ją apsiginti nuo ligų sukelėjų. Pastebėta, kad kūdikiai gaunantys oda prie odos kontaktą, rečiau serga infekcinėmis ligomis.
kūdikiai rečiau verkia
Oda prie odos kontaktas suteikia kūdikiams pamatines emocijas – saugumą ir prisirišimą. Kūdikiai, kurie bent 20-30 minučių per dieną patiria oda prie odos kontaktą, turi kur kas mažesnius streso hormonų kiekius kraujyje (kortizolio ir adrenalino) bei didesnius laimės hormono (oksitocino) kiekius. Dėka oksitocino kūdikiai būna ramesni, mažiau verkia. Tuo tarpu streso hormonai neigiamai veikia imuninę sistemą, virškinimą bei miegą.
pagerina virškinimą ir svorio augimą
Oda prie odos kontaktas mažina streso hormono kortizolio kiekį, dėl to pagerėja virškinimas ir maisto medžiagų absorbcija žarnyne, mažiau vargina pilvo diegliai, vidurių užkietėjimas ar pūtimas. Kontakto metu palaikoma termoreguliacija, dėl to lengviau išsaugomas naujagimio riebalų sluoksnis, palaikomas gimimo svoris, lengviau priaugamas naujas svoris. Žindymo ir oda prie odos kontakto metu stimuliuojamas nervas klajoklis (apie jo svarbą angliškai čia), kuris itin svarbus visai organizmo veiklai bei žarnyno vystymuisi. Po vienos valandos oda prie odos kontakto, virškinimo sistema atstatoma ir subalansuojama optimaliai veiklai.
taisyklinga kūdikio padėtis
Kūdikio buvimas ant krūtinės yra jam patogi, sveika ir ergonomiška padėtis, ypač tinkama taisyklingam klubų formavimuisi bei plokščios galvos sindromo prevencijai.
Kengūravimo nauda kūdikiui gimusiam anksčiau laiko arba mažo svorio
padeda reguliuoti širdies ritmą ir kvėpavimą
Būdami kontakte oda prie odos kūdikiai geba sinchronizuoti savo širdies ritmą ir kvėpavimą kartu su tėvų širdies ritmu ir kvėpavimu. Tokia sinchronizacija padeda vystyti organizmo savireguliaciją ir stabilų kvėpavimą. Kūdikiai, ypač gimę anksčiau laiko, gali patirti pavienius kvėpavimo ar širdies ritmo sutrikimo epizodus. Oda prie odos kontaktas tokių epizodų skaičių gali sumažinti 75 procentais.