PLAGIOCEFALIJA (NUGULĖTA KŪDIKIO GALVYTĖ)

Plagiocefalija (nugulėta kūdikio galvytė) yra augančio masto ir susidomėjimo problema. Su šia problema gali susidurti 4 iš 10 kūdikių iki 4 mėnesių amžiaus.

PLAGIOCEFALIJA. KAS TAI?

Kūdikio kaukolė nėra vientisa struktūra, ji sudaryta iš atskirų, gana minkštų kaulinių plokštelių tarpusavyje sujungtų itin paslankiomis jungtimis. Tokia kaukolės struktūra reikalinga tam, kad 1) naujagimis saugiai praslinktų gimdymo takais; 2) kaukolė prisitaikytų ir atlaikytų itin spartų smegenų augimą pirmaisiais 3 mėnesiais.

Naujagimio smegenys per 3 pirmuosius mėnesius paauga ~64%.

Jeigu kūdikis ilgą laiką būna toje pačioje padėtyje, atsiranda rizika, kad kaukolė deformuosis, o galvytė įgaus nenormalią formą.

Pagrindiniai rizikos veiksniai: 1) nekeičiamos miego padėtys ant nugaros ir/ar miegas be specialios ortopedinės pagalvės kūdikiui; 2) nesaikingas (>2h/parą) kūdikių priežiūrai skirtos įrangos naudojimas. Taip pat neretai deformacijos pasitaiko dėl 3) ydingos kūdikio priežiūros, pvz. nešiojimo, maitinimo tik vienoje padėtyje; ar 4) įvairių, dažniausiai nekontroliuojamų, medicininių aplinkybių: padėties gimdoje, gimdymo metu naudotų pagalbinių priemonių, gimdymo traumų ir kt.

KŪDIKIO NEŠIOJIMAS

Kūdikio nešiojimas yra puiki prevencinė priemonė. Įrodyta, kad kūdikiai, kurie vertikalioje padėtyje per parą praleidžia 2h ir daugiau, retai susiduria su plagiocefalija. Kūdikio nešiojimas ypatingai svarbus pirmaisiais 3 mėnesiais, kuomet galvytės nugulėjimo rizika pati didžiausia.

Specialūs Vija Design kengūravimo marškinėliai – tai kūdikio nešiojimas patogiau ir arčiau odos, kuris ne oda prie odos kontakto naudos, taip pat pasižymi ir plagiocefalijos prevencija.

KENGŪRAVIMO MARŠKINĖLIAI. KOLEKCIJA.

DAUGIAU APIE PLAGIOCEFALIJĄ SKAITYKITE SPECIALIOJE INFORMACINĖJE SVETAINĖJE TĖVAMS:

WWW.KUDIKIOGALVYTE.LT

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *